Renovácia bytových jadier

Realizujeme renovácie bytových (umakartových) jadier obložením laminátovým obkladom. Tento druh renovácie kúpelne je špeciálne navrhnutý pre umakartové bytové jadra.

Obkladové dosky imitujú keramický obklad a zaisťujú aby jadro bytu bolo neustále vetrané. Pri tejto renovácii nie je potrebné stavebné povolenie. Kompletnú renováciu vyhotovíme do 3 dní a výsledok je nové bytové jadro. Na renováciu bytového jadra používame výrobky vyrobené na Slovensku. Renovácie bytových jadier realizujeme po celom Slovensku.

Výhody:

  • renovácia bytového jadra je až o 30% lacnejšia ako výstavba novej kúpeľne
  • nepotrebujete stavebné povolenie
  • rýchlosť realizácie (2 - 3 dni)
  • byt je aj počas prác obývateľný
  • slovenský výrobok
  • nenarušuje sa pri tom statické zaťaženie v byte

Každého, kto žije v panelovom dome, alebo v byte s umakartovým jadrom už určite napadlo, čo z bytovým jadrom, keď už nebude vyzerať najlepšie? My sa od roku 2003 venujeme renovácii bytových jadier z umakartu a videli sme už rôzne tipy renovácie jadra – napríklad lepením keramických obkladov chemoprénom na umakart, ďalej obkladaním sadrokartónom a lepením keramických obkladov naň. No vždy sa po čase vyskytol problém, že obklad nedržal a začal padať, poprípade sadrokartón popraskal a medzi obkladom, vznikli praskliny. Príčinou bola nesúdržnosť podkladu. Ďalšími tipmi renovácii bolo nalepenie fólii, alebo nanesenie rôznych farieb a nástrekov, ktoré ale po krátkom čase stratili svoju krásu.

 

Preto sme vyvinuli technológiu renovácie jadra, ktorá tieto nežiadané aspekty eliminuje. Jedná sa o laminátové obklady jadier, ktoré znesú vysoké mechanické namáhanie, spevnia celý podklad, a medzi nimi a umakartom je špeciálna medzierka s protiplesňovým patentovaným povrchom, sú na nerozoznanie od keramických obkladačiek, majú nenáročnú údržbu a v prípade nejakého poškodenia sa dajú jednoducho vymeniť, Škáry medzi obkladmi sú škárované klasickou škárovacou maltou. Dlažba je klasická keramická. Strop sa vyrovná pomocou sadrokartónu do ktorého sa usadia nové LED bodové svietidlá a obloží sa stropnými doskami. Použité materiály sú zdravotne nezávadné, schválené MZ SR.  A sú vyrobené v Slovenskej republike.

Inštalačné práce:
Našim zákazníkom ponúkame aj bežné inštalačné práce: výmenu zásuviek, vypínačov, batérii, sifónov, drezov, wc – misy a podobne.

Postup renovácie jadra

 

Pri renovácii je možné dohodnúť výmenu zásuviek, vypínačov, wc – misy, kanálového potrubia, vody, el. rozvodov v potrebnom rozsahu. Je možné dohodnúť aj renováciu jadra z vonku, poprípade výmenu kuchynskej linky a montáž zariaďovacích predmetov a doplnkov v kúpeľni a iné práce.  Životnosť takejto renovácie je pri bežnom užívaní až 25 rokov.